Co s kuřaty po vylíhnutí?
Pavel Frček

Autor: Pavel Frček

14.07.2020

Co s kuřaty po vylíhnutí?

Vylíhnutím kuřátek v líhni rozhodně starosti nekončí. Kuřátka je potřeba někde ubytovat. V tomto článku Vás seznámíme s možnostmi, jak se o čerstvě vylíhnutá kuřátka postarat. Nabídneme Vám klasické možnosti ubytování, ale i možnosti pro fajnšmekry, kteří chtějí kuřátkům nabídnout opravdový luxus.


Pokud byste tápali s výběrem, kontaktujte naše kolegy chovatele na telefonu +420 222 769 769 a vše s Vámi ochotně probereme.

Stačí papírová krabice? Nejlevnější varianta.

Pokud chcete cenově dostupnou variantu, můžete využít vysokou kartonovou krabici, kterou vystelete novinami. Kuřátka potřebují být v teple. K tomu Vám postačí žárovka, kterou jim budete svítit. Tuto variantu ale rozhodně nedoporučujeme. Je sice nejlevnější, ale není vůbec šetrná ke kuřatům. Tím, že jim budete celou dobu svítit nebudou mít možnost odpočívat. Zkuste si představit Vás, kdyby Vám někdo celou noc svítil do očí.

Prostřední varianta. Vyhřívací deska a krabice.

Varianta co se týče poměru ceny a výkonu je krabice s vyhřívací deskou, Vyhřívací deska nesvítí, pouze hřeje. V nabídce máme umělé kvočny ve velikostech- 25x25 cm, 30x30 cm, 40x40 cm, 40x50 cm a 40x60 cm. Vyhřívací deska má stavitelné nožky, pomocí kterých můžete zvolit výšku.

  • Deska se umisťuje tak, aby kuřata byla v naprostém kontaktu se spodní stranou desky – ta není žhavá jako tepelná žárovka, ale příjemně hřeje.
  • Správnou výšku poznáte také podle kuřat – pokud stojí a pípají i pod deskou, je deska příliš vysoko.
  • Pokud jsou kuřata pod deskou v klidu a potichu, jsou spokojená a výška je správná.
  • Pokud nechtějí pod desku jít, je příliš nízko.

Kruhová umělá kvočna nebo drátěná odchovna

Další variantou je Kruhová Umělá kvočna nebo drátěná odchovna. V těchto umělých kvočnách nebo drátěných odchovnách můžete využít buďte vyhřívací desku, kterou jsme si představili výše, nebo můžete použít infralampu s infražárovkou nebo keramickou žárovkou.

Keramická nebo infražárovka?

Infračervené záření (také IR, z anglického infrared) je elektromagnetické záření s vlnovou délkou větší než viditelné světlo, ale menší než mikrovlnné záření. Infražárovka je super pro použití v infralampách. Nabízíme je ve variantách 100 W, 150 W, 200 W a 250 W. Dále také můžete použít keramickou žárovku, která nesvítí, ale pouze hřeje.

Další články

Jak vybrat správnou líheň?

14.07.2020

Jak vybrat správnou líheň?

Odpovědi na Vaše nejčastější dotazy ohledně toho jak vybrat správnou líheň.

Přečíst článek
Čistota při líhnutí, aneb na co nezapomenout.

14.07.2020

Čistota při líhnutí, aneb na co nezapomenout.

Po každém líhnutí je potřeba líheň pořádně desinfikovat. Přečtěte si, jak na to! Je to hračka.

Přečíst článek
Škubání drůbeže pro začátečníky: Díl 1

14.07.2020

Škubání drůbeže pro začátečníky: Díl 1

Nikdy jste neškubali? Nevadí! Přinášíme Vám článek o základech škubání.

Přečíst článek

SOUTĚŽ: Přihlašte se k odběru novinek

a získejte doplňkové krmivo ACIDOMID.