SEZÓNA 2024: NAVÝŠILI JSME KAPACITU SKLADU A EXPEDICE. VAŠE OBJEDNÁVKY NA ZBOŽÍ SKLADEM EXPEDUJEME DO 48 HODIN.
Vaše slepice jsou samostatnější, než si myslíte

Autor: Juraj Korim

12.07.2023

Vaše slepice jsou samostatnější, než si myslíte

Jistě byste si rádi užili slunného počasí a vyrazili na krátkou dovolenou během prodlouženého víkendu. Pořád to odkládáte, protože nevíte, kdo by se Vám o slepice postaral? Nezoufejte! Vaše slepičky jsou samostatnější, než si myslíte. S klidem můžete vyrazit. Pojďme se však podívat na několik zásad, které je vhodné dodržovat.

Jak dlouho to slepice zvládnou bez Vás?

Při plánování dovolené počítejte s tím, že slepice samy vydrží nejdéle tři dny. Pokud byste rádi odjeli na delší dobu, tak se již raději domluvte například se sousedem, aby během Vaší nepřítomnosti doplnil krmivo a vodu.

Na co myslet před odjezdem?

Drůbež je velmi samostatná, přesto od Vás potřebuje tři základní věci, aby pár dnů zvládla bez zbytečných komplikací. V prvé řadě je důležité, aby měly slepice ve Vaší nepřítomnosti dostatek tekutin. Místo misky na vodu, kterou možná běžně používáte, raději zvolte napáječky pro drůbež. Jejich hlavní výhodou je, že se jedná o uzavřenou nádobu, ze které voda postupně odtéká, proto zůstane po celou dobu čistá. Vybrat si můžete z několika variant od 0,75 l do 30 l. Její velikost vybírejte podle toho, na jak dlouhou dobu odjíždíte a dle počtu slepic. Při letních dnech slepička v průběhu jednoho dne spotřebuje cca 250 ml vody, což není úplně málo.


Dostatečná zásoba krmiva pro drůbež je stejně tak důležitá, jako zásoba vody. Pohlídejte si, zda máte nachystané adekvátní množství potravy (1 slepice denně zkonzumuje cca 120 g). Velikost zásoby tedy přizpůsobte tomu, kolik slepic máte a na jak dlouhou dobu budete pryč. Není radno podceňovat taktéž zabezpečení. Před odjezdem nezapomeňte zkontrolovat kurník spolu s výběhem Vašich slepic. Ujistěte se, že nenajdete žádnou díru v pletivu nebo skulinu, kudy by mohla přijít nechtěná návštěva.

Vzhůru na dovolenou!

Uff. Není to tak složité, jak jste si mysleli. Máme pravdu, že ano? Pokud všechny tyto body dodržíte a zajistíte v době Vaší nepřítomnosti dostatek vody, krmiva a budou v bezpečí před nezvanými hosty, tak je po vašem návratu najdete stejně spokojené jako před Vaším odjezdem.

Další články

Jak na hmyz u hospodářských zvířat ve stáji

16.05.2024

Jak na hmyz u hospodářských zvířat ve stáji

Hmyz a nejčastěji mouchy ve stáji mohou být pro hospodáře a jejich zvířata velkým nepřítelem. Pokud nezačnete proti hmyzu účinně bojovat, hrozí zdravotní problémy, například šíření nebezpečných chorob a ekonomické ztráty. Přestože se hmyzu nadobro nikdy nezbavíte, existuje řada způsobů, jak tento problém úspěšně eliminovat a zamezit tak přemnožení. Zde je několik užitečných tipů, jak na hmyz ve stáji. 

Přečíst článek
Jaké jsou nejčastější nemoci postihující slepice?

15.05.2024

Jaké jsou nejčastější nemoci postihující slepice?

Bohužel, jako každé zvíře, jsou i slepičky náchylné k různým nemocem. Nemocné slepice většinou poznáte snadno. Mezi nejčastější příznaky nemocí slepic se řadí únava, apatie, nechuť k jídlu a snížená snáška vajec. Ve většině případů následuje náhlé úmrtí slepice. Podívejte se s námi na slepice a jejich nemoci, které se nejčastěji vyskytují, a jak jim účinně předcházet.

Přečíst článek
Co nesmí jíst kočka?

14.05.2024

Co nesmí jíst kočka?

Jako majitelé koček poskytujeme našim chlupáčům tu nejlepší péči. Občas jim možná chceme dopřát až tak moc, že jim tím spíše ublížíme. Ne všechno, co chutná nám, je totiž vhodné i pro naše kočičí přátele. Některé potraviny a látky jsou pro kočky nevhodné, nebo dokonce toxické. Co je jedovaté pro kočky?

Přečíst článek

SOUTĚŽ: Přihlašte se k odběru novinek

a získejte doplňkové krmivo ACIDOMID.