BRINSEA - MAXI 24 Advance + Startovací sada pro líhnutí kuřat – Starter Pack 3
Kód výrobku: N731A
Značka: Brinsea
Bonusové body: 339
11 290 Kč 9 331 Kč bez DPH Nejnižší cena za posledních 30 dní - 11 290 Kč
Skladem
BRINSEA - Startovací sada pro líhnutí kuřat – Starter Pack 3
Chcete začít líhnout kuřata, ale ještě úplně nevíte, jak na to? Tato sada je přesně pro Vás! Obsahuje vše, co potřebujete k úspěšnému začátku malochovného líhnutí a odchovu kuřat. Už půl století vyrábí BRINSEA vysoce kvalitní líhně, které si získaly důvěru chovatelů po celém světě. Všechny produkty jsou vyrobeny ve Velké Británii, a díky inovacím a preciznímu zpracování patří mezi absolutní špičku v oboru. Pro začátek líhnutí si nemůžete vybrat lépe.
Obsah sady:
- MAXI 24 Advance líheň – automatická líheň s kapacitou až 24 slepičích vajec (případně 12 kachních, lze dokoupit i kvadranty pro 40 křepelčích či 8 husích vajec). Kombinuje elektronické řízení teploty, automatické otáčení vajec, ventilátor, řízený proud vzduchu, externí doplňování vody pro manuální řízení vlhkosti a kvalitní skleněný teploměr. Nabízí skvělou viditelnost vajec ze všech úhlů. Součástí je 3letá záruka od výrobce Brinsea (stačí produkt zaregistrovat online).
- Hnízdící podložka – součástí balení je vlnitá podložka - ta pomáhá snížit riziko deformací nohou u čerstvě vylíhnutých kuřat. Nadšence do udržitelnosti jistě potěší, že je kompostovatelná.
- Prosvěcovačka vajec OvaView + OvaScope – LED lampa s nízkou spotřebou energie umožňuje snadnou kontrolu oplodněných vajec. Používá výkonné LED světlo, nevyžaduje výměnu žárovek a nehrozí přehřátí vajec při inspekci. OvaScope činí testování vajec ještě jednodušším - díky OvaScope je vejce ve tmě, takže je prosvětlení mnohem účinnější, navíc zvětšuje obraz.
- Umělá kvočna BRINSEA EcoGlow 600 – ideální pro zahřívání čerstvě vylíhnutých kuřat. Výškově nastavitelné nožičky zajistí, že kvočna poroste s Vašimi kuřátky. Je vyrobena z odolného a snadno čistitelného plastu. Splňuje normu IPX7 a pracuje s 12V napájením při spotřebě pouze 18 W. Dokáže zahřát až 20 kuřat.
- Krmítko – s kapacitou 1.5 kg krmiva, vhodné pro pšenici, granulovaná krmiva pro nosnice i drcené krmivo.
- Napáječka – objem 1.5 litru, vhodná pro drůbež, vodní drůbež i hrabavou. Je odolná a snadno se čistití.
Snažší už to být nemůže!
- Nevíte jak na to? S naším setem je to hračka! – Starter Pack 1 obsahuje podrobný návod k použití všech komponentů, i s chytrými radami pro první líhnutí.
- BIOMASTER - Antimikrobiální ochrana – Polygiene Biomaster přísada redukuje růst bakterií až o 99,99 %, což chrání vejce, kuřata i samotnou líheň před kontaminací.
Jste -li chovatel začátečník, neváhejte a zakupte si Startovací sadu pro líhnutí kuřat BRINSEA ještě dnes.
Technické specifikace:
MAXI 24 Advance
- Řízení teploty: automatické
- Otáčení vajec: automatické
- Řízení vlhkosti: manuální - samovolné odpařování (externí port pro doplňování vody)
- Standardní vybavení: Kvadranty pro slepičí a kachní vejce
- hmotnost: 1700 g
- rozměry: 355x355x165 mm
- Napájení: 220V, 50-60 Hz
- Průměrná spotřeba: 24 W
- Maximální spotřeba: 40 W
EcoGlow 600:
- hmotnost: 630 g
- rozměry: 291x208x61 mm
- Napájení: 220V, 50-60 Hz
- Maximální spotřeba: 12 W
Nejčastější dotazy k líhnutí
Vážení farmáři, milí chovatelé,
jsme si dobře vědomi toho, že líhnutí není jen koníčkem, ale je to věda, která s sebou nese také zodpovědnost za blahobyt Vašich opeřených svěřenkyň. Ať už s líhnutím drůbeže a ptactva začínáte, nebo jste ostřílení chovatelé, mít otázky je zcela přirozené. Připravili jsme si proto pro Vás seznam těch nejčastějších dotazů, které pokládáte našim specialistům na infolince a vypracovali jsme odpovědi, tipy a praktické rady. Přečtěte si, co zajímá chovatele, jako jste Vy, a pokud zde nenaleznete co hledáte, neváhejte se na nás obrátit - jsme tu, abychom Vám poradili.
1. Jak nastavit správnou teplotu a vlhkost v líhni?
Pro slepičí, kachní a husí vejce se správná teplota pohybuje kolem 37,4 - 37,6 °C, křepelky vyžadují vyšší teplotu - 37,6 - 37,8 °C, zatímco holubi 38,5 °C. Vlhkost by se v prvních dnech líhnutí měla pohybovat mezi 50-55 %, v posledních dnech líhnutí se vlhkost účelně zvyšuje na 65 - 70 %, aby bylo pro mláďata snažší prorazit skořápku a úspěšně dokončit proces líhnutí. Podrobné instrukce k nastavení teploty a vlhkosti vždy obsahují návody k použití dodávané společně s líhní.
2. Lze kombinovat různé druhy?
Obecně doporučujeme líhnout vždy pouze jeden druh v daný moment. Kombinace různých druhů je při líhnutí možná, ale vyžaduje vyšší zkušenost chovatelů a péči - pokud mají druhy shodné, či alespoň velmi podobné teplotní a vlhkostní nároky, lze je líhnout najednou. Důležité je také brát v potaz inkubační dobu obou druhů - např. Husí vejce se líhnou déle, než slepičí. Při líhnutí hus a slepic najednou tak může dojít k přerušení inkubace jednoho druhu, kvůli odlišným potřebám druhého.
3. Je nutné vejce před vložením do líhně čistit nebo dezinfikovat?
Nejlepším řešením je rovnou používat čistá vejce, sbíraná denně z čistého prostředí (z čisté podestýlky a pravidelně čištěného kurníku). V praxi se mezi chovateli obecně nedoporučuje vejce před nasazením do líhně omývat - vajíčka disponují ochrannou vrstvou na skořápce, která brání pronikání mikroorganismů dovnitř vejce. Při mytí může být tato vrstva narušena, či zcela odstraněna, čímž roste riziko kontaminace zárodku různými mikroorganismy. Silně znečištěná vejce je lepší pro účely líhnutí nepoužívat, jelikož riziko spojené s jeho nasazením (infekce a kontaminace ostatních vajec) značně převyšuje přínos.
4. Jak dlouho trvá celé líhnutí podle druhu drůbeže?
Délka inkubace se liší podle druhu drůbeže. Inkubace slepičích vajec trvá typicky 21 dní, kachních 28, husích cca 30. Krátkou dobu se líhnou například křepelky - 16-18 dní (závisí na druhu křepelek), zatímco na pštrosí vejce si počkáte mnohem déle - 42 až 46 dní.
5. Jak postupovat po vylíhnutí mláďat?
Po uplynutí inkubační doby a vylíhnutí mláďat nechte novorozence v líhni ještě chvíli oschnout a nabrat síly (obvykle alespoň 12 hodin) a poté je přemístěte do teplého prostředí. Z naší nabídky můžete vybírat ze široké škály odchoven drůbeže, umělých kvočen, keramických topných žárovek a infralamp. Dohlédněte na vhodnou teplotu (kolem 30-33 °C) a zároveň dostatek čisté pitné vody a kvalitního krmiva.
Potřebujete poradit? Najděte Vaší odpověď.
Nenašli jste odpověď? Zeptejte se nás.