Plně automatická líheň WONEGG M16 - na slepičí, křepelčí i husí vejce
Kód výrobku: M16
Značka: AGROFORTEL
Bonusové body: 45
1 490 Kč 1 231 Kč bez DPH Nejnižší cena za posledních 30 dní - 1 490 Kč
Skladem
WONEGG M16 - Ekonomický pomocník na slepičí, křepelčí i husí vejce
Plně automatická umělá líheň WONEGG M16 splňuje potřeby jak začínajících chovatelů, tak profesionálů, či výzkumníků. Je to kompaktní, snadno ovladatelný pomocník pro všechny, kdo chtějí líhnout bez starostí v optimálních podmínkách.
Hlavní výhody
- Jednoduché ovládání: Přehledný LED display umožňuje mít teplotu vždy pod kontrolou.
- Automatické otáčení vajec: Vajíčka se automaticky otočí každé 2 hodiny, což napodobuje přirozený proces líhnutí a zabraňuje přilepení embrya na stěnu vejce.
- Jednoduchý systém regulace vlhkosti: Udržuje optimální vlhkost pro správný vývoj embryí. Stačí pouze naplnit externí nádržku vodou.
- Integrovaná LED dioda pro prosvětlování vajec.
- Úsporný provoz: Líheň není energeticky náročná - vše co potřebuje je 35 W!
- Odolný materiál: Vyrobena z kvalitního ABS a PET plastu, což zajišťuje dlouhou životnost.
- Praktický design: Průhledné víko Vám umožní sledovat procesu líhnutí aniž byste museli zařízení otevírat.
Technické specifikace
- Kapacita vajec: Slepičí vejce: až 16 kusů | Křepelčí vejce: až 40 kusů | Husí vejce: až 4 kusy
- Výkon: 35 W
- Napětí: 220 V
- Frekvence: 50/60 Hz
- Rozsah teplot: 30–39,5 °C
- Otáčení vajec: každé 2 hodiny
- Materiál: ABS a PET plast
- Rozměry: 37 × 32 × 19 cm
- Hmotnost: 1,5 kg
Obsah balení:
- Líheň WONEGG M16
- Síťový kabel
- Externí základna pro doplňování vody
- Návod k použití
Proč si vybrat právě WONEGG M16?
Spolehlivost, jednoduchost ovládání a nízké provozní náklady - to je WONEGG M16. Zajistí optimální podmínky pro líhnutí různých druhů vajec- stabilní teplotu, přesné otáčení vajec a jednoduchou regulaci vlhkosti – klíčové faktory pro vysokou úspěšnost líhnutí. Naši zákazníci oceňují i snadnou údržbu a praktický design.
S líhní WONEGG M16 si můžete být jistí, že vaše drůbež dostane optimální podmínky pro přirozené a úspěšné líhnutí.
Nejčastější dotazy k líhnutí
Vážení farmáři, milí chovatelé,
jsme si dobře vědomi toho, že líhnutí není jen koníčkem, ale je to věda, která s sebou nese také zodpovědnost za blahobyt Vašich opeřených svěřenkyň. Ať už s líhnutím drůbeže a ptactva začínáte, nebo jste ostřílení chovatelé, mít otázky je zcela přirozené. Připravili jsme si proto pro Vás seznam těch nejčastějších dotazů, které pokládáte našim specialistům na infolince a vypracovali jsme odpovědi, tipy a praktické rady. Přečtěte si, co zajímá chovatele, jako jste Vy, a pokud zde nenaleznete co hledáte, neváhejte se na nás obrátit - jsme tu, abychom Vám poradili.
1. Jak nastavit správnou teplotu a vlhkost v líhni?
Pro slepičí, kachní a husí vejce se správná teplota pohybuje kolem 37,4 - 37,6 °C, křepelky vyžadují vyšší teplotu - 37,6 - 37,8 °C, zatímco holubi 38,5 °C. Vlhkost by se v prvních dnech líhnutí měla pohybovat mezi 50-55 %, v posledních dnech líhnutí se vlhkost účelně zvyšuje na 65 - 70 %, aby bylo pro mláďata snažší prorazit skořápku a úspěšně dokončit proces líhnutí. Podrobné instrukce k nastavení teploty a vlhkosti vždy obsahují návody k použití dodávané společně s líhní.
2. Lze kombinovat různé druhy?
Obecně doporučujeme líhnout vždy pouze jeden druh v daný moment. Kombinace různých druhů je při líhnutí možná, ale vyžaduje vyšší zkušenost chovatelů a péči - pokud mají druhy shodné, či alespoň velmi podobné teplotní a vlhkostní nároky, lze je líhnout najednou. Důležité je také brát v potaz inkubační dobu obou druhů - např. Husí vejce se líhnou déle, než slepičí. Při líhnutí hus a slepic najednou tak může dojít k přerušení inkubace jednoho druhu, kvůli odlišným potřebám druhého.
3. Je nutné vejce před vložením do líhně čistit nebo dezinfikovat?
Nejlepším řešením je rovnou používat čistá vejce, sbíraná denně z čistého prostředí (z čisté podestýlky a pravidelně čištěného kurníku). V praxi se mezi chovateli obecně nedoporučuje vejce před nasazením do líhně omývat - vajíčka disponují ochrannou vrstvou na skořápce, která brání pronikání mikroorganismů dovnitř vejce. Při mytí může být tato vrstva narušena, či zcela odstraněna, čímž roste riziko kontaminace zárodku různými mikroorganismy. Silně znečištěná vejce je lepší pro účely líhnutí nepoužívat, jelikož riziko spojené s jeho nasazením (infekce a kontaminace ostatních vajec) značně převyšuje přínos.
4. Jak dlouho trvá celé líhnutí podle druhu drůbeže?
Délka inkubace se liší podle druhu drůbeže. Inkubace slepičích vajec trvá typicky 21 dní, kachních 28, husích cca 30. Krátkou dobu se líhnou například křepelky - 16-18 dní (závisí na druhu křepelek), zatímco na pštrosí vejce si počkáte mnohem déle - 42 až 46 dní.
5. Jak postupovat po vylíhnutí mláďat?
Po uplynutí inkubační doby a vylíhnutí mláďat nechte novorozence v líhni ještě chvíli oschnout a nabrat síly (obvykle alespoň 12 hodin) a poté je přemístěte do teplého prostředí. Z naší nabídky můžete vybírat ze široké škály odchoven drůbeže, umělých kvočen, keramických topných žárovek a infralamp. Dohlédněte na vhodnou teplotu (kolem 30-33 °C) a zároveň dostatek čisté pitné vody a kvalitního krmiva.
Potřebujete poradit? Najděte Vaší odpověď.
Nenašli jste odpověď? Zeptejte se nás.